حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما

به گزارش وبلاگ تورنتو، بانک سامان و بیمه سامان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدام به حمایت از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسمای خون کرد.

حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما

به گزارش وبلاگ تورنتو بنابر اعلام بانک سامان، این بانک و شرکت بیمه سامان هم زمان با شیوع بیماری کرونا در کشور در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و برای کمک به یافتن راهی برای درمان این بیماری، از طرح درمان بیماران کرونایی با پلاسمای خون حمایت کردند.

بر این اساس، بانک سامان و بیمه سامان در این خصوص اقدام به همکاری با شرکت درمان آرا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت پلاسمای کشور کردند تا فرصتی برای کمک به سیستم درمانی کشور به وجود بیایید.

در این راستا، شرکت درمان آرا که نقش محوری در تأسیس و توسعه مراکز جمع آوری پلاسما داشته و از مراکز خوش نام در این عرصه است، از ابتدای همه گیری این بیماری، پیشنهاد درمان بیماران کرونایی با استفاده از پلاسمای خون شفا یافتگان را مطرح و با حمایت تشکیلاتی و مالی از پژوهشگران این شیوه درمانی را به شکل یک کار آزمایی بالینی باهدف درمان 200 بیمار در چند مرکز درمانی آغاز کرد تا پس از بررسی نتایج و در صورت موفقیت، این روش به عنوان یک شیوه استاندارد در اختیار تمام مراکز درمانی کشور قرار بگیرد.

لازم به ذکر است قبل از ایران، مراکز تحقیقاتی چین به دنبال استفاده از این شیوه بودند اما به دلیل آنکه چین همانند ایران در صنعت پلاسما توسعه یافته نیست، گزارش دقیقی از موفقیت این پروژه در چین وجود ندارد اما از هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا این شیوه درمانی را به عنوان یکی از درمان های بیماری کرونا تائید کرده و هم اکنون چندین مرکز پلاسما در امریکا مشغول کار بر روی این شیوه درمانی هستند.

در همین حال بیمه سامان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، تمامی پژوهشگران و حامیان مالی این پروژه را تحت پوشش مسئولیت مدنی قرار داد و بانک سامان نیز به همین دلیل، 70 درصد از حق بیمه سنگین این طرح را پوشش داد تا این طرح ملی بتواند عملیاتی شود.

همچنین در این راستا اتاق بازرگانی تهران، شرکت ماموت و خیریه نیکان ماموت، شرکت میهن، شرکت دایا آرین دارو، شرکت بیودارو، بهستان پلاسما، پلاسما خوارزمی و پخش دایا دارو در کنار بانک سامان و بیمه سامان به حمایت مادی، معنوی و لجستیکی از این طرح اقدام کرده اند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید