هشدار کارشناسان نسبت به شیوع سریع کرونای خطرناک دلتا در آمریکا

به گزارش وبلاگ تورنتو، کارشناسان آمریکا نسبت به سرعت شیوع سویه کرونای خطرناک دلتا در این کشور با توجه به عدم واکسیننه شدن کامل شهروندان این کشور هشدار دادند.

هشدار کارشناسان نسبت به شیوع سریع کرونای خطرناک دلتا در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تورنتو، با افزایش رفع بیشترمحدودیت های کرونایی در ایالات متحده، کارشناسان اینک نگران هستند افراد کاملا واکسینه نشده می توانند به شیوع بیشتراین ویروس کمک کنند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری سی ان ان سویه دلتای کرونا که اولین باردر هند گزارش شد، در حال حاضر تقریباً 10٪ از موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده را شکل می دهد.

یک جراح آمریکایی گفت: نگران کسانی هستم که واکسینه نشده اند. سویه دلتای کرونا در ایالات متحده به سرعت در حال افزایش است.

این جراح آمریکایی گفت: به نظر می رسد که سویه دلتا حتی از نسخه آلفای انگلیسی که اکنون در ایالات متحده غالب است، قابل انتقال تر است. دلیل دوم نگرانی این است که برخی داده ها نیز بر خطر ناک بودن سویه دلتای کرونا که اینک 90 درصد مورد غالب در انگلیس است، دلالت دارد.

به گفته کارشناسان آمریکایی، سویه دلتای کرونا قابل انتقا ل تر است و می تواند باعث تشدیدکرونا شود.

این در حالی است که مطالعات جدید در آمریکا نشان داد که قبل از شیوع کرونا، در پنج ایالت این کشور موارد ابتلا به این بیماری خطرناک مشاهده شده بود. خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داد دستکم هفت نفر در پنج ایالت آمریکا هفته ها قبل از آنکه ایالت ها اولین موارد ابتلا به کرونا را گزارش کنند، به ویروس جدید کرونا آلوده بودند.

بیش از 24000 نمونه خون گرفته شده برای یک برنامه تحقیقاتی موسسه ملی بهداشت مورخ 2 ژانویه و 18 مارس 2020 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و دربدن هفت شرکت کننده آنتی بادی عامل کووید-19 رویت شد. محققان گفتند که نمونه های مثبت در ایالت های ایلینوی، ماساچوست، می سی سی پی، پنسیلوانیا و ویسکانسین بوده است.

این خبر در شرایطی گزارش شده که در هفته های گذشته بحث بر سر منشأ ویروس کرونا جدی شده است. اخیراً یک رسانه آمریکایی در ادامه فضاسازی های رسانه ای درباره منشأ کرونا مدعی شده بود یک آزمایشگاه وابسته به دولت آمریکا در گزارشی به این جمع بندی رسیده که فرضیه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین محتمل و نیازمند تحقیقات بیشتر است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در روز دوشنبه از 600 هزار نفر فراتر رفت که این تعداد، 15 درصد از قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان را که حدود 4 میلیون نفر است تشکیل می دهد.

آنتونی فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور جو بایدن رئیس جمهور این کشور به تازگی درباره شیوع کرونای دلتا در ایالات متحده هشدار داد. فائوچی در یک نشست خبری گفت که سویه دلتا که برای اولین بار در هند گزارش شد اکنون بیش از شش درصد موارد توالی در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار کارشناسان نسبت به شیوع سریع کرونای خطرناک دلتا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کارشناسان نسبت به شیوع سریع کرونای خطرناک دلتا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید